Wiadomości

  • 2 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5638

Ile samorząd gminy może stracić na "Polskim ładzie"? Są wyliczenia

14 267 731 złotych - taką kwotę ma stracić samorząd Czechowic-Dziedzic na wprowadzeniu "Polskiego ładu" według wyliczeń autorów strony internetowej www.natwojkoszt.pl. Witrynę uruchomił Związek Miast Polskich.

Ile czechowicki samorząd straci na "Polskim ładzie"? Są wyliczenia
Ile samorząd gminy może stracić na "Polskim ładzie"? Są wyliczenia · fot. mp / czecho.pl


Szacunek opiera się na średnim ubytku w PIT, podanym przez Ministerstwo Finansów w OSR projektu ustawy (26,8%) oraz do planowanej na 2021 rok kwoty udziałów w PIT, podanej wszystkim JST przez Ministra Finansów do planowania budżetu na rok 2021.

Według zamierzeń rządu dzięki programowi "Polski ład" Polacy będą mogli osiągnąć lepszą i bardziej dofinansowaną służbę zdrowia, niższe podatki, wyższą płacę, zamożniejsze mają być też polskie rodziny. - To właśnie istota Polskiego Ładu. Rządowy plan rozwoju na lata pomoże nam wyjść z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 i zrobić epokowy skok cywilizacyjny - podkreśla strona internetowa gov.pl.

Na realizację wszystkich projektów w ramach Polskiego Ładu rząd chce przeznaczyć 72,4 mld zł rocznie (tyle wyniesie średni roczny koszt projektów przy uwzględnieniu wzrostu inwestycji prywatnych) oraz 651 mld zł do 2030 roku (maksymalny koszt projektów do 2030 roku, przy uwzględnieniu wzrostu inwestycji prywatnych).

W serwisie podatki.gov.pl dostępny jest kalkulator wynagrodzeń, który pozwala oszacować wysokości pensji netto w ujęciu miesięcznym, z uwzględnieniem założeń rządowego programu.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.