Wiadomości

  • 3 września 2021
  • 5 września 2021
  • wyświetleń: 7061

Do kiedy zwężenie pod wiaduktem na DK-1? Budimex odpowiada

Od ukończenia budowy wiaduktu kolejowego nad drogą krajową numer 1 minęło blisko 10 miesięcy. Jednak na "dwupasmówce", w miejscu przeprowadzania inwestycji, ruch nadal prowadzony jest wahadłowo. Kiedy kierowcy mogą spodziewać się przywrócenia stałej organizacji ruchu?

Budują nowy wiadukt kolejowy, DK-1 jest nieprzejezdna
Budowa wiaduktu kolejowego nad DK-1 - 04.12.2020 · fot. Rafał Rokowski


- Na obu pasach DK-1 graniczących z filarem wiaduktu będą prowadzone jeszcze w ciągu najbliższych 2 miesięcy prace związane z wymianą barier ochronnych wg nowej specyfikacji GDDKIA, stąd to zwężenie, które zostanie usunięte zaraz po zakończeniu tej części prac do końca października - informuje Michał Wrzosek, rzecznik prasowy spółki Budimex.

Budowa wiaduktu kolejowego nad droga krajową nr 1 prowadzona jest w ramach przebudowy węzła Czechowice-Dziedzice.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj