Wiadomości

  • 18 listopada 2021
  • wyświetleń: 4229

Można wypełnić ankietę dot. ruchu rowerowego na terenie gminy

Czechowicki samorząd zaprasza do udziału w badaniu ankietowym prowadzonym w ramach zadania "Opracowanie zintegrowanej koncepcji rozwoju sieci ścieżek rowerowych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice". Wyniki ankiety będą stanowiły uzupełnienie prowadzonych już w tej sprawie konsultacji społecznych i pozwolą poznać oczekiwania i opinie mieszkańców na temat budowy systemu ścieżek rowerowych na terenie gminy.

rowerem po regionie
Można wypełnić ankietę dot. ruchu rowerowego na terenie gminy


Realizacja zadania pod nazwą "Opracowanie zintegrowanej koncepcji rozwoju sieci ścieżek rowerowych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice" ma za zadanie wskazać potrzeby mieszkańców gminy w zakresie ruchu rowerowego. - Zdajemy sobie sprawę, że uwarunkowania architektoniczne utrudniają prowadzenie ruchu rowerowego w wielu miejscach. Prowadzone badania, konsultacje społeczne oraz ankieta internetowa, mają za zadanie przybliżyć twórcom koncepcji oczekiwania mieszkańców - podkreśla czechowicki Urząd Miejski. Konsultacje społeczne w tej sprawie, prowadzone w Centrum Edukacji Ekologicznej, rozpoczęły się 8 listopada i potrwają do 19 listopada. Dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą w nich uczestniczyć, przygotowano badanie ankietowe.

- Każda informacja, czy uwaga zgłoszona w tej sprawie przez mieszkańca, jest dla nas niezwykle cenna i ważna. Z danych pozyskanych w drodze konsultacji oraz dzięki ankiecie skorzysta realizująca zadanie firma, która posiada duże doświadczenie w realizacji tego typ zadań. Opracowana koncepcja ma za zadanie wskazać najkorzystniejsze rozwiązania, zarówno na dzień dzisiejszy jak i w dłuższej perspektywie czasu. To sami mieszkańcy najlepiej wiedzą jakie są ich potrzeby - również te dotyczące bezpieczeństwa - w kwestii sprawnego i wygodnego poruszania się rowerami po terenie własnej miejscowości. Udział mieszkańców w decyzjach dotyczących kierunków rozwoju - w tym wypadku sieci ścieżek rowerowych - jest sprawdzonym elementem w tworzeniu otaczającego nas krajobrazu - dodaje UM.

- Rozwój bezpiecznej i wygodnej sieci komunikacji rowerowej w gminie to odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności, w zakresie ekologicznych i bezpiecznych zarazem sposobów przemieszczania się. Szeroki zakres konsultacji, jak również ankieta, to wyraz wagi, jaką prowadząca konsultacje gmina przywiązuje do potrzeb i opinii mieszkańców. Oczekując możliwie pełnej i najszerszej informacji, zachęcamy do udziału w badaniu ankietowym - podsumowuje czechowicki magistrat.

Ankieta jest dobrowolna i anonimowa - znajduje się pod linkiem: https://forms.gle/2yXRNjUbVjdAEtrA6

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.