czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 listopada 2021
  • wyświetleń: 2323

Jest wniosek do władz powiatu o remont ul. Mazańcowickiej

Do władz powiatu bielskiego trafiła interpelacja radnej Rady Powiatu Ewy Kmiecik-Wronowicz w sprawie remontu ulicy Mazańcowickiej w Czechowicach-Dziedzicach. Dotyczy on fragmentu drogi od skrzyżowania z ulicą Ligocką do Szkoły Podstawowej nr 1.

Reklama

Jest wniosek do władz powiatu o remont ul. Mazańcowickiej
Jest wniosek do władz powiatu o remont ul. Mazańcowickiej · fot. Google Street View


Radna Ewa Kmiecik-Wronowicz zwróciła się z prośbą o zaprojektowanie i remont ulicy Mazańcowickiej od skrzyżowania z ulicą Ligocką w kierunku Szkoły Podstawowej nr 1 i firmy Vamax w imieniu mieszkańców Osiedla "Centrum" i Osiedla "Czechowice Górne" oraz użytkowników ruchu drogowego.

- W rejonie ulicy Mazańcowiskiej oddano do użytkowania dwa bloki mieszkalne. W 2022 roku zostaną oddane do użytkowania kolejne bloki mieszkalne przy ulicy Brzeziny, obserwuje się także wzrost zabudowy jednorodzinnej w tym rejonie. Czynniki te powodują jeszcze większe natężenie ruchu samochodowego i pieszego, w tym dojście dzieci do szkoły i mieszkańców do posesji - zauważyła w swoim piśmie do władz powiatu bielskiego radna powiatowa.

Członkini Rady Powiatu zwróciła się również z prośbą o wybudowanie chodnika dla pieszych oraz utwardzenie poboczy, w ramach przedmiotowego remontu.

Do sprawy będziemy wracać.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.