czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1262

ZDP sprawdzi stan odcinka chodnika przy ul. Szkolnej

O remont fragmentu chodnika na ulicy Szkolnej w Czechowicach-Dziedzicach zaapelowała do władz powiatu bielskiego radna Rady Powiatu Ewa Kmiecik-Wronowicz. Interpelacja w tej sprawie trafiła do starosty bielskiego.

Ulica Szkolna: Przy SP7 powstały nowy chodnik i zatoczka autobusowa
Ulica Szkolna: Przy SP7 powstały nowy chodnik i zatoczka autobusowa · fot. Artur Rzepecki


- Zwracam się z uprzejmą prośbą o remont chodnika na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej i Polnej. Większa część chodnika jest wyremontowana, pozostało około 50-60 metrów do wyremontowania, położenia kostki brukowej od przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej i Polnej do przystanku autobusowego przy cmentarzu żydowskim. Wyremontowany chodnik poprawi bezpieczeństwo pieszych a w szczególności uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 oraz osób starszych, które korzystają z komunikacji miejskiej - zaapelowała w swojej interpelacji radna powiatowa Ewa Kmiecik-Wronowicz.

Na pismo radnej odpowiedział starosta bielski, Andrzej Płonka. - Przebudowa i remont istniejących ciągów pieszych realizowane są zwykle w ramach kompleksowych przebudów i remontów dróg, natomiast z uwagi na ograniczone możliwości finansowe potrzeby związane z utrzymaniem ciągów pieszych we właściwym stanie technicznym realizowane są sukcesywnie, przy czym w pierwszej kolejności te najpilniejsze. Mając jednak na uwadze Pani prośbę, poleciłem Zarządowi Dróg Powiatowych sprawdzenie stanu wskazanego odcinka chodnika oraz zakresu koniecznego do przeprowadzenia remontu - poinformował samorządowiec.

- Pragnę w tym miejscu przypomnieć, że zgodnie z przyjętą zwyczajową regułą zadania związane tylko z budową chodników w ciągach dróg powiatowych lub ich remontem realizowane są głównie staraniem i z budżetu właściwych terenowo gmin, na zasadzie wzajemnych porozumień pomiędzy gminą, a powiatem bielskim - podsumował Płonka.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.