czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2022
  • 16 stycznia 2022
  • wyświetleń: 6416

[FOTO] Co dalej z ulicami Zieloną i Miliardowicką? Wyjaśnia PKP PLK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

Mieszkańcy ulic Zielonej i Karola Miarki w Czechowicach-Dziedzicach od kilkunastu miesięcy czekają na odtworzenie drogi i przywrócenie przejazdu pod wiaduktem kolejowym na ul. Karola Miarki. Z kolei w Zabrzegu nadal nie doszło do zapowiadanego na 17 i 18 grudnia asfaltowania ulicy Miliardowickiej. Prace te związane są z przebudową czechowickiego węzła kolejowego. Przedstawiciele PKP PLK wyjaśniają, co stoi na przeszkodzie w przeprowadzeniu tych elementów inwestycji.

Reklama

Ulica Zielona w Czechowicach-Dziedzicach - 7.01.2022 · fot. mp / czecho.pl


Kilkanaście miesięcy na odtworzenie nawierzchni ulicy Zielonej i przywrócenie przejazdu pod wiaduktem kolejowym na ulicy Karola Miarki czekają mieszkańcy tej części Czechowic-Dziedzic. Co ciekawe, od kilku miesięcy nie są tam prowadzone żadne prace, a robotnicy wykonali prowizoryczne przejście pod wiaduktem.

- Z uwagi na wystąpienie kolizji z infrastrukturą podziemną, podczas budowy nowego obiektu kolejowego nad ul. Miarki w Czechowicach-Dziedzicach, konieczne jest wykonanie dodatkowych prac projektowych oraz pozyskanie decyzji w celu wznowienia robót. Wykonany został tymczasowy ciąg pieszy pod obiektem kolejowym, aby umożliwić mieszkańcom komunikację w tym rejonie. Wznowienie robót w obrębie ul. Miarki i Zielonej planowane jest na połowę roku, po uzyskaniu niezbędnych dodatkowych decyzji administracyjnych - wyjaśnia Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK.

Informacja o asfaltowaniu ulicy Miliardowickiej w Zabrzegu - 27.12.2021
Informacja o asfaltowaniu ulicy Miliardowickiej w Zabrzegu - 27.12.2021 · fot. mp / czecho.pl


Z kolei o problemach z odtworzeniem nawierzchni ulicy Miliardowickiej w Zabrzegu alarmują nasi czytelnicy. Miał to być jeden z elementów odtwarzania dróg uszkodzonych podczas przebudowy czechowickiego węzła kolejowego. Jak zauważają, nowy asfalt w tym miejscu miał zostać ułożony już w połowie grudnia ubiegłego roku, a wcześniej wykonawca inwestycji wyfrezował starą nawierzchnię.

Co zatem stanęło na przeszkodzie w przeprowadzeniu asfaltowania ulicy Miliardowickiej? - Technologia ułożenia nawierzchni mineralno-bitumicznej przy ul. Miliardowickiej w Zabrzegu wymaga bardziej sprzyjających warunków atmosferycznych. Wykonawca robót przystąpi niezwłocznie do ułożenia nawierzchni, jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe - dodaje przedstawicielka spółki.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj