Wiadomości

  • 21 stycznia 2022
  • 22 stycznia 2022
  • wyświetleń: 3904

Będą nowe miejsca parkingowe przy ul. Szkolnej. Ogłoszono przetarg

Powiat bielski ogłosił przetarg na budowę miejsc postojowych wraz z przebudową chodnika w ciągu drogi powiatowej - ul. Szkolnej w Czechowicach-Dziedzicach.

Będą nowe miejsca parkingowe przy ul. Szkolnej. Ogłoszono przetarg
Będą nowe miejsca parkingowe przy ul. Szkolnej. Ogłoszono przetarg · fot. Google Street View


Według ogłoszenia o przetargu powstanie 16 nowych, prostopadłych miejsc postojowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych, które zostaną wybudowane w rejonie skrzyżowania z ulicą Krzanowskiego. Inwestycja obejmuje budowę miejsc postojowych oraz chodnika wraz z bezpiecznikiem przylegającym do miejsc postojowych. Nowe miejsca postojowe zaprojektowano w miejscu istniejącej powierzchni utwardzonej i chodnika.

Całkowity koszt inwestycji ma zostać poniesiony przez gminę Czechowice-Dziedzice. Uchwałę w tej sprawie rozpatrzą czechowiccy radni na styczniowej sesji Rady Miejskiej. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, "Starosta Bielski zwrócił się z prośbą o rozważenie możliwości dofinansowania przez gminę Czechowice-Dziedzice w roku bieżącym, w wysokości 100% wartości zadania inwestycyjnego drogowego pn.: "Budowa miejsc postojowych wraz z przebudową chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 4463S 
ul. Szkolna w Czechowicach-Dziedzicach".

- Aby przekazać dotację, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wymagana jest uchwała Rady Miejskiej w sprawie udzielenia przez gminę Czechowice-Dziedzice pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla Powiatu Bielskiego, przeznaczonej na wykonanie zadań na drogach powiatowych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice oraz zawarcie umowy z właścicielem dróg, t.j. powiatem bielskim, na podstawie której będzie można przekazać środki finansowe - podsumowują autorzy dokumentu.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.