Wiadomości

  • 23 lutego 2022
  • 27 lutego 2022
  • wyświetleń: 3314

Rusza ważna inwestycja dla szkoły specjalnej. Ogłoszono przetarg

Powiat bielski ogłosił zapowiadany przetarg na roboty budowlane w ramach inwestycji polegającej na "nadbudowie i przebudowie istniejącego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Nad Białką 1c". Budynek zostanie dostosowany na pomieszczenia szkolno-warsztatowe dla czechowickiego Zespołu Szkół Specjalnych nr 4.

5 mln zł dotacji na dostosowanie budynku dla szkoły specjalnej
Rusza ważna inwestycja dla szkoły specjalnej. Ogłoszono przetarg · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Inwestycję zapowiadano już pod koniec 2020 roku, o czym informowaliśmy w tym artykule. Chodzi o niewykorzystywaną część budynku Domu Kultury. Zostanie ona zagospodarowania przez Zespół Szkół Specjalnych nr 4 i stowarzyszenie FELICITAS, które prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej. Aby zrealizować plan konieczna jest adaptacja budynku polegająca m.in. na wymianie instalacji, likwidacji barier architektonicznych, budowie pomieszczeń, wyposażeniu w windę itd.

Jak mówiła pod koniec 2020 roku Dorota Nikiel ze Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, "w planach jest utworzenie m.in. biblioteki szkolnej oraz pracowni: teatralnej, muzycznej czy pracowni rozwoju zawodowego. Na scenie będą odbywały się próby, a potem występy dla zaproszonych gości".

Orientacyjna wartość zamówienia (według planu zamówień publicznych powiatu bielskiego na 2022 rok) to 3 861 788,61 złotych. Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej przewidziano do 20 grudnia 2022 roku.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.