Wiadomości

  • 29 marca 2022
  • wyświetleń: 4100

[FOTO] Uchodźcy z Ukrainy znajdują schronienie w remizach OSP

Uchodźcy z Ukrainy znaleźli schronienie w remizach Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu bielskiego. Między innymi obecnie w jednostkach OSP Bystra oraz OSP Lipowiec w Czechowicach-Dziedzicach przebywa blisko 60 osób, które pochodzą z różnych części Ukrainy. Najczęściej są to kobiety z maleńkimi dziećmi, osoby starsze, a także podróżujące z nimi zwierzęta.

Uchodźcy z Ukrainy znajdują schronienie w remizach OSP · fot. KM PSP Bielsko-Biała


- Żeby dzieci poczuły się w remizach strażackich, jak w domu, strażacy przygotowują dla nich m.in. kąciki zabaw.Kolejne jednostki z naszego rejonu przygotowują miejsca noclegowe na wypadek przyjęcia większej grupy uchodźców - informuje KM PSP w Bielsku-Białej.

- Ukraińskie rodziny uciekając przed koszmarem wojny, potrzebują podstawowych środków do życia. Organizowane zbiórki rzeczowe przez OSP, dzięki dobremu sercu mieszkańców Bielska-Białej i powiatu bielskiego pozwalają wywołać uśmiech na twarzach dorosłych, jak i dzieci - podkreślają strażacy z naszego regionu.

mp / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj