Wiadomości

  • 2 kwietnia 2022
  • 25 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 10442

[FOTO] Inauguracja cyklu. Za nami XXV Bieg o Puchar Dyrektora MOSiR

W sobotę, 23 kwietnia na terenie obiektu lekkoatletycznego im. Henryka Puzonia w Zabrzegu odbył się "XXV Bieg o Puchar Dyrektora MOSiR", który wchodzi w skład cyklu biegowego "Biegiem po zdrowie". Celem imprezy jest popularyzacja masowych biegów przełajowych wśród społeczeństwa oraz promocja aktywnego spędzania czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

XXV Bieg o Puchar Dyrektora MOSiR - 23.04.2022 · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Na starcie biegu pojawiło się łącznie 266 zawodników w 12 kategoriach wiekowych. W poszczególnych kategoriach, zgodnie z regulaminem wręczono: medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora cyklu biegowego firma LOTOS

"XXV Bieg o Puchar Dyrektora MOSiR" był pierwszą imprezą biegową wchodzącą w skład Cyklu Biegowego, który w tym roku liczy 7 biegów. Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnego etapu, którym będzie XVIII Bieg im. Patrona miasta św. Andrzeja Boboli

Organizatorem biegu był Urząd Miasta w Czechowicach-Dziedzicach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach, Miejski Klub Sportowy w Czechowicach-Dziedzicach. Zadanie finansowane jest również z budżetu Gminy Czechowice-Dziedzice w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Czechowice-Dziedzice.

Organizatorzy złożyli podziękowania wolontariuszom z MKS Czechowicach-Dziedzicach oraz Szkole Podstawowej im. Ks. J.Londzina w Zabrzegu za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.

W dniu imprezy odbył się również kiermasz charytatywny dla Przemusia Glaca z Czechowic-Dziedzic, w którym udało się zebrać 2823 zł!!! Cały dochód przeznaczony będzie na rehabilitację chłopczyka. Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w zbiórkę oraz zapraszamy na kolejne etapy cyklu biegowego, gdzie również będziemy wspierać Przemka. Zbiórkę można cały czas wspierać tutaj.Wyniki XXV Biegu o Puchar Dyrektora MOSiR można znaleźć tutaj, z kolei klasyfikacja generalna cyklu "Biegiem po drowie" po pierwszym biegu można znaleźć tutaj. Kolejne wydarzenie w ramach cyklu - XVIII Bieg św. Andrzeja Boboli - już w sobotę, 14 maja.

Rusza tegoroczna edycja cyklu "Biegiem po zdrowie"!
Rusza tegoroczna edycja cyklu "Biegiem po zdrowie"! · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.