Wiadomości

  • 23 kwietnia 2022
  • 15 maja 2022
  • wyświetleń: 5101

Koncert Kena Burtona i Duo Performance dla Buczy

W sobotę, 14 maja w kościele ewangelicko-augsburskim na Rynku Pszczynie odbył się specjalny koncert charytatywny Kena Burtona & Croydon SDA Gospel Choir dla Buczy w Ukrainie. Później największe przeboje świata wykonał krakowsko-pawłowicki zespół Duo Performance. Na koniec uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertu organowego. Zobaczcie naszą fotorelację!

Koncert charytatywny Kena Burtona & Croydon SDA Gospel Choir dla Buczy w Ukrainie - 14.05.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


Ken Burton to wybitny brytyjski muzyk, solista, kompozytor, juror oraz lider 5 chórów w Londynie. Zdobył jednocześnie Grammy i Oscara za oprawę chóralną do Black Panther. Współpracował ze Stevenem Spielbergiem oraz występował na festiwalu filmowym w Cannes. W 2019 roku w Filharmonii Śląskiej w Katowicach prawdopodobnie po raz pierwszy na świecie wykonał koncert muzyki gospel w aranżacji muzyki klasycznej na 150-osobowy chór i orkiestrę symfoniczną. Przypomnijmy, że artysta koncertował już w Pszczynie kilkukrotnie, m.in. w 2016 roku wraz z chórem złożonym z uczestników Warsztatów Gospel, a także w 2018 roku podczas Daisy Days.Tym razem z Kenem wystąpił jeden z najlepszych brytyjskich chórów gospel - Croydon SDA Gospel Choir.

Zarówno Ken jak i członkowie chóru zrezygnowali z honorarium i odwołali szereg innych wydarzeń, aby móc przylecieć do Polski na ten szczególny koncert.

Więcej informacji o Kenie oraz nagrania jego koncertów w Polsce dostępne są na stronie: http://warsztatygospel.eu/

koncert charytatywny Kena Burtona & Croydon SDA Gospel Choir - 14.05.2022 · fot. Grzegorz Załucki


Partnerem charytatywnym wydarzenia była Fundacja ADRA Polska, a wpłaty dokonane przy okazji koncertu zostaną przekazane do realizacji pomocy dla mieszkańców Buczy poprzez ADRA Ukraina.

Wszystkie osoby, pragnące wesprzeć Buczę - zapraszamy do wpłat przez stronę https://www.adra.pl/bucza/ (płatność kartą, BLIK lub przelewem na konto).

Koncert został objęty patronatem Burmistrza Pszczyny oraz Pszczyńskiego Centrum Kultury!

A o godzinie 20:30, tuż po koncercie Kena Burtona i chóru gospel, wystąpił w świątyni zespół Duo Performance z programem "Najpiękniejsze przeboje świata".

Koncert Duetu DUOPerformance z programem "Najpiękniejsze utwory świata" - 14.05.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


Dodatkowo w godz. 22:00-23:00 można było posłuchać muzyki organowej w wykonaniu Szymona Jarzyny z Akademii Muzycznej w Katowicach.

---

O pomocy przez Fundację ADRAKrótko po wybuchu wojny Fundacja ADRA uruchomiła specjalne wahadło autobusowe wożące pomoc humanitarną z Polski do Lwowa w Ukrainie, a zwrotnie przywożącą uchodźcom. Dodatkowo wraz z partnerami pozyskano już 17 busów jeżdżących codziennie między Lwowem a terenami walk i wożących pomoc humanitarną, a zwrotnie - uchodźców. W efekcie wiele tysięcy osób mogło otrzymać pomoc!

W obecnej chwili ADRA potrzebuje zakupić jeszcze minimum 37 takich busów, które zostaną przekazane na Ukrainę niemal natychmiast. ADRA Ukraina dysponuje kierowcami-wolontariuszami, ale nie mają czym jeździć. Wszelkie osoby które mają możliwość ofiarować bus w wersji osobowej w dobrym stanie lub sprzedać go po znacznie obniżonej cenie - proszone są o pilny kontakt z ADRA Polska. ADRA zbiera również środki na zakup busów na stronie: https://www.adra.pl/busy/

Fundacja ADRA Polska jest organizacją pożytku publicznego (KRS 0000 342 704). Wszystkie wpłaty dla ADRA Polska podlegają stosownym odliczeniom od dochodu zgodnie z polskim prawem.

Fundacja ADRA Polska jest częścią największej na świecie pozarządowej agencji pomocowej ADRA niosącej pomoc w 200 krajach świata. Wpłaty otrzymane poprzez stronę https://www.adra.pl/bucza/ zostaną przekazane do ADRA Ukraina i przekazane na pomoc Buczy w Ukrainie.

Fundacja ADRA Polska przygotowała specjalne subkonto na pomoc mieszkańcom Buczy w Ukrainie. Wpłat można dokonywać poprzez stronę https://www.adra.pl/bucza/ za pomocą BLIK, karty lub przelewem bankowym.

ar / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj