Reklama

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2022
  • 8 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 13973

[FOTO] Budują nową łącznicę kolejową. Kiedy pojadą pociągi?

Trwa budowa nowej łącznicy kolejowej pomiędzy mostem na Wiśle a stacją Czechowice-Dziedzice. W ramach budowy powstaje m.in. nowy wiadukt nad ulicą Legionów. Nową drogą pociągi pojadą dopiero w 2023 roku.

Budowa łącznicy kolejowej - 28.07.2022 · fot. wpk / czecho.pl


Przypomnijmy, budowa nowej łącznicy pomiędzy mostem na Wiśle a stacją Czechowice-Dziedzice trwa od 20 grudnia ubiegłego roku. Od tamtej pory pociągi m.in. w relacji Katowice - Zwardoń muszą jeździć objazdem przez Zabrzeg i Ochodzę, przez co podróż pomiędzy Czechowicami-Dziedzicami a Pszczyną wydłużyła się o około 20 minut.

Jakie prace prowadzone są na budowie nowej łącznicy? - Układany jest nowy tor między Goczałkowicami-Zdrojem a Czechowicami-Dziedzicami wraz z nowym systemem odwodnieniowym, siecią trakcyjną i urządzeniami sterowania ruchem. Powstają nowe perony w Goczałkowicach-Zdroju oraz peron w Czechowicach-Dziedzicach - wyjaśnia Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.

Ponadto wybudowane zostaną także nowe obiekty inżynieryjne, m.in. wiadukt kolejowy nad ul. Legionów. W komentarzach na portalu czecho.pl, pod wiadomością o wyburzaniu wiaduktu, pojawiły się wątpliwości odnośnie zasadności przeprowadzania prac w tym miejscu. Przede wszystkim ze względu na fakt, że w 2017 roku przeprowadzono inwestycję dotyczącą wiaduktu - według niektórych osób został on wybudowany od nowa. - W 2017 roku zostały przeprowadzone jedynie bieżące prace utrzymaniowe na obiekcie z uwagi na jego stan techniczny - tłumaczy przedstawicielka kolejowej spółki.

Ten etap zadania polegającego na przebudowie czechowickiego węzła kolejowego powinien zakończyć się w marcu 2023 roku. - Efektem prac będzie lepszy dostęp do pociągów z wygodnych peronów. Będzie wyższy poziom bezpieczeństwa, dzięki budowie nowych przejść pod torami w Goczałkowicach-Zdroju i Czechowicach-Dziedzicach. Zamontowane tory bezstykowe zminimalizują oddziaływanie linii kolejowej na otoczenie. Zwiększy się przepustowość linii oraz usprawnią podróże pociągiem w stronę Bielska-Białej, Żywca i Zwardonia - podsumowuje Katarzyna Głowacka.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj