Reklama

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 4141

[FOTO] Czechowicki ksiądz na Pol’and’Rocku!

W Czaplinku odbywa się tegoroczna edycja Pol’and’Rock Festival. Tradycyjnie już podczas wydarzenia zorganizowano akcję ewangelizacyjną "Przystanek Jezus". Ciekawostką jest fakt, że jedne z warsztatów poprowadził pochodzący z Czechowic-Dziedzic ksiądz Przemysław Sawa.

Warsztaty prowadzone przez ks. Przemysława Sawę na Przystanku Jezus - 3.08.2022 · fot. Facebook / Przystanek Jezus


Warsztaty, które poprowadził ks. Przemysław Sawa odbyły się w środę, 3 sierpnia - w trzeci dzień "Przystanku Jezus". Warsztaty były przeznaczone dla ewangelizatorów, czyli osób, które spotykali się z uczestnikami Pol’and’Rock Festival, rozmawiając z nimi o Bogu i swoimi doświadczeniami wiary. - Wszystko po to, by nasze spotkania z drugim człowiekiem uczynić owocnymi - mogliśmy przeczytać w mediach społecznościowych "Przystanku Jezus".

Ks. Przemysław Sawa był także gościem katolickiego Radia Profeto - wywiad z kapłanem diecezji bielsko-żywieckiej, dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji Cyryl i Metody, można wysłuchać tutaj.

Ks. Przemysław Sawa jest prezbiterem diecezji bielsko-żywieckiej od 2 czerwca 2001 roku. Posiada stopień naukowy doktora teologii. Jest inicjatorem, a zarazem mianowanym przez biskupa bielsko-żywieckiego Dyrektorem Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Przynależy do Ekipy Krajowej Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja (SESA) w Polsce. Jest także pracownikiem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z dekretu biskupa pełnię posługę egzorcysty w diecezji bielsko-żywieckiej. Papież Franciszek ustanowił go Misjonarzem Miłosierdzia.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.