Wiadomości

  • 18 września 2022
  • wyświetleń: 2408

[FOTO] Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne Beskidy 2022

Biegi, skok w dal, skok wzwyż oraz rzut piłeczką palantową - w takich dyscyplinach rywalizowała młodzież w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych BESKIDY 2022. To piąta edycja wydarzenia, które jest efektem polsko-niemieckiej współpracy między powiatem bielskim i powiatem Rhein-Erft.

Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne Beskidy - 09.2022 · fot. Powiat Bielski


W reprezentacji powiatu bielskiego rywalizowali zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice i LKS Orzeł Kozy. Reprezentację miasta Bielsko-Biała tworzyli lekkoatleci Klubu Sportowego Sprint. W niemieckiej grupie byli przedstawiciele 8 klubów. Areną zawodów był stadion lekkoatletyczny w bielskiej Wapienicy.

Starosta bielski Andrzej Płonka podkreśla, że współpraca z powiatem położonym niedaleko Kolonii w Nadrenii Północnej-Westfalii trwa już 23 lata i odbywa się w różnych dziedzinach. Od początku duży nacisk kładziony jest na wspólne działania młodzieży.

- Kiedy okazało się, że oba powiaty mogą pochwalić się dobrymi klubami lekkoatletycznymi postanowiliśmy zorganizować zawody na próbę- raz u nas, raz w Niemczech. Ostatnio przeszkodził nam Covid-19, tym bardziej cieszę się że udało się nam znowu spotkać na bieżni - mówi Andrzej Płonka, starosta bielski. Z ponad 20-osobową delegacją z Rhein-Erft przyjechali wicestarosta Bernhard Ripp i Reiner Brackmann, przewodniczący Regionalnego Związku Lekkiej Atletyki Nadrenii Północnej (Region Południe-Wschód).

- Rywalizację sportową traktujemy po przyjacielsku. Mamy tu najlepszych naszych zawodników, ale ważniejsze są kontakty między młodzieżą i atmosfera. Chcemy, żeby nasi goście dobrze się u nas czuli. Podobnie jest, kiedy my jedziemy na zawody do Niemiec - mówi Wioleta Homa, trenerka reprezentacji sportowców z powiatu bielskiego. Po rywalizacji na bieżni młodzi sportowcy mogą lepiej się poznać przy kolacji. Jak mówi Homa, tak rodzą się przyjaźnie.

Zawodnikom kibicowali także: Dorota Nikiel z zarządu powiatu, Piotr Kucia - zastępca prezydenta Bielska-Białej, Sebastian Wyszyński - dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Grzegorz Gawęda - radny powiatowy. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli gospodarze, na drugim miejscu byli goście z Niemiec, a trzecim reprezentacja Bielska-Białej.

Goście z Niemiec podczas 3-dniowego pobytu mieli okazję poznać powiat bielski, wędrując m.in. beskidzkimi szlakami.

ar / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.