Wiadomości

  • 4 października 2022
  • 14 listopada 2022
  • wyświetleń: 11516

[ZDJĘCIA] Zawody strzeleckie "10 strzałów ku Chwale Ojczyzny"

W sobotę, 12 listopada na strzelnicy sportowej przy ul. Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach zorganizowano otwarte zawody strzeleckie "10 strzałów ku Chwale Ojczyzny". Środki zebrane podczas wydarzenia zostaną przekazane na wsparcie leczenia Dawida Hasiuka z Czechowic-Dziedzic.

Zawody strzeleckie z okazji Święta Niepodległości - zawody - 12.11.2022 · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl


Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00. Zasady konkurencji to: dystans 25 m, tarcza strzelecka TS-2, pistolet sportowy bocznego zapłonu, seria próbna 5 strzałów, seria oceniania 5 strzałów.

Zawodnicy wystartowali w czterech kategoriach: kobiety od 18. roku życia, mężczyźni od 18. roku życia, dziewczęta od 10. do 18. roku życia oraz chłopcy od 10. do 18. roku życia.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

Środki z wpisowego, w formie wolnych datków, wsparły zbiórkę pieniężną na rzecz Dawida Hasiuka.

Oprócz zawodów organizatorzy przygotowali kilka innych atrakcji dostępnych przez cały czas trwania turnieju: kuchnię polową, kiermasz dobroczynny na rzecz Dawida, harcerską strefę aktywności, naukę pierwszej pomocy oraz wystawę historycznej oraz współczesnej broni palnej. Z okazji zawodów odbył się również piknik dobroczynny.

Zawody strzeleckie z okazji Święta Niepodległości - kiermasz - 12.11.2022 · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl


Kim jest Dawid Hasiuk?Jak informowaliśmy pod koniec czerwca w tym artykule, Dawid Hasiuk to 15-latek z Czechowic-Dziedzic, który urodził się jako wcześniak w 32. tygodniu ciąży. Młody czechowiczanin, cierpiący na mózgowe porażenie dziecięce, właśnie od tego momentu rozpoczął walkę o sprawną przyszłość. - Zrobię dla niego wszystko, zapukam do każdych drzwi, by tylko mu pomóc. Teraz, gdy dostał szansę na lepsze życie, nie mogę się poddać, ale wiem, że bez wsparcia po prostu nie dam sobie rady - mówi mama Dawida.

W kwietniu tego roku dla Dawida pojawiła się szansa, jakiej nikt nie dawał mu wcześniej w całej Polsce. Młody czechowiczanin ma szansę na operację, dzięki której będzie mógł samodzielnie chodzić. Zabieg polega na przeszczepieniu ścięgien z ud pod kolana oraz wstawieniu rzepek w prawidłowe miejsce.Jednak aby zabieg się odbył, potrzeba ogromnej kwoty, której mama Dawida nie jest w stanie sama uzbierać. Dlatego też na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka.

ar, mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dawid Hasiuk" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Dawid Hasiuk

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dawid Hasiuk" podaj