Wiadomości

  • 4 listopada 2022
  • 5 listopada 2022
  • wyświetleń: 1369

Weekend z intensywnymi opadami deszczu. IMGW wydało ostrzeżenie

Za nami:

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Lokalnie może spaść nawet do 45 mm deszczu na metr kwadratowy.

deszcz, parasol, opady, grad, burza, mżawka, ulewa
Weekend z intensywnymi opadami deszczu. IMGW wydało ostrzeżenie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 45 mm - możemy przeczytać w komunikacie Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) przed intensywnymi opadami deszczu obowiązuje od godziny 2.00 w nocy w sobotę, 5 listopada do godziny 8.00 w niedzielę, 6 listopada. Alert obowiązuje na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

W związku z prognozami wydano ostrzeżenie hydrologiczne przed gwałtownymi wzrostami stanów wody dla zlewni Małej Wisły, Przemszy, Soły, które obowiązuje od godziny 2.00 w nocy w sobotę, 5 listopada do godziny 10.00 w niedzielę, 6 listopada.

- W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, spodziewane są wzrosty poziomu wody lokalnie do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć charakter gwałtowny. W przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo w zlewniach kontrolowanych istnieje możliwość osiągnięcia bądź przekroczenia stanów ostrzegawczych. W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Ostrzeżenie Hydrologiczne może ulec zmianie - możemy przeczytać w komunikacie Biura Prognoz Hydrologicznych w Krakowie.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.