Wiadomości

  • 8 listopada 2022
  • 13 listopada 2022
  • wyświetleń: 12563

Sprawcy pobicia w rękach policjantów. To obywatele Ukrainy

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy pobili 21-letniego czechowiczanina. Mężczyzna został napadnięty przed jednym ze sklepów w Czechowicach-Dziedzicach. Sprawcy usłyszeli już zarzuty.

Sprawcy pobicia w rękach policjantów. To obywatele Ukrainy
Sprawcy pobicia w rękach policjantów. To obywatele Ukrainy · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło przed jednym z nocnych sklepów w Czechowicach-Dziedzicach nad ranem 6 listopada. Jak informują policjanci, 21-latek usłyszał dyskusję, jaka wywiązała się pomiędzy ekspedientką a trzema mężczyznami na temat porozbijanych przez nich szklanych butelek.

- Pokrzywdzony, z uwagi na brak reakcji ze strony mężczyzn, zareagował wobec nich słownie, co spowodowało ich agresję. 21-latek zaczął uciekać, lecz po chwili sprawcy dogonili go i dwóch z nich zaczęło go bić po głowie. Jeden z nich uderzył go szklaną butelką, a drugi kopnął, kiedy pokrzywdzony się przewrócił - relacjonuje asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej.

Czechowiczanin jeszcze w trakcie ucieczki zdążył powiadomić telefonicznie o całej sytuacji swojego kolegę, który wezwał na miejsce policję.

- Po przyjeździe policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymali jednego ze sprawców, który znajdował się w pobliżu miejsca zdarzenia. Drugi, który uciekł już po paru godzinach, trafił również w ich ręce. Na szczęście w wyniku pobicia pokrzywdzony nie doznał poważnych obrażeń - poinformowała przedstawicielka bielskich stróżów prawa.

Okazało się, że agresorzy to obywatele Ukrainy w wieku 41 oraz 43 lat. Zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Sprawcy pobicia w rękach policjantów. To obywatele Ukrainy
Sprawcy pobicia w rękach policjantów. To obywatele Ukrainy · fot. KMP Bielsko-Biała


W poniedziałek mężczyźni usłyszeli zarzuty. 41-latek odpowie za udział w pobiciu z art. 158 § 1 kodeksu karnego - grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei 43-latek usłyszał dodatkowo zarzuty za znieważenie funkcjonariuszy, za naruszenie ich nietykalności cielesnej oraz za uszkodzenie radiowozu. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.