Wiadomości

  • 15 lutego 2023
  • wyświetleń: 6500

Czechowicka "Resortówka" z patronatem Politechniki Śląskiej!

Profile technik mechatronik oraz technik mechanik, prowadzone w czechowickim Zespole Szkół Technicznych i Licealnych, zostały objęte patronatem naukowym Politechniki Śląskiej.

Czechowicka "Resortówka" z patronatem Politechniki Śląskiej
Czechowicka "Resortówka" z patronatem Politechniki Śląskiej! · fot. ZSTiL


- Nasza szkoła objęta została opieką naukową i dydaktyczną wyższej uczelni. Patronat naukowy jest umową partnerską między uczelnią wyższą a szkołą średnią stwarzającą uczniom nowe możliwości rozwoju, a nauczycielom pozwalającą na wymianę doświadczeń z kadrą akademicką. Umowa o współpracy została podpisana z Wydziałem Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej - poinformował Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach.

Czechowicka "Resortówka" z patronatem Politechniki Śląskiej
Czechowicka "Resortówka" z patronatem Politechniki Śląskiej! · fot. ZSTiL


Technik mechatronik i technik mechanik będą rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności praktyczne na zajęciach w Politechnice Śląskiej.

- Dzięki nawiązywanym relacjom młodzież pozna środowisko akademickie oraz jego zwyczaje, a także, zmierzając do własnego rozwoju, będzie mogła skorzystać z doświadczeń wybitnych naukowców i dydaktyków. W ramach podpisanej umowy na uczniów czekają wykłady projekty badawcze oraz sesje wyjazdowe, których celem jest rozwój wiedzy oraz kompetencji przyszłych inżynierów - dodał ZSTiL.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.