czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2023
  • 14 maja 2023
  • wyświetleń: 8543

[FOTO] Tunel pięknieje w oczach. Murale są już na ukończeniu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

Niedawno informowaliśmy, że w nowym przejściu pod torami na stacji kolejowej Czechowice-Dziedzice powstały murale przedstawiające historię miasta oraz przyrodę gminy. Podobne malunki powstają w tunelu na stacji Zabrzeg. Robią wrażenie!

Reklama

Powstające murale na stacji kolejowej Zabrzeg - 11.05.2023 · fot. wpk / czecho.pl


Przypomnijmy, pomysłodawczynią powstania murali w przejściach pod torami na stacjach Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg, Goczałkowice-Zdrój oraz w nowym obiekcie w rejonie czechowickiej lokomotywowni, jest Magdalena Małecka-Cebula, Kierownik Robót Mostowych z firmy Budimex. Więcej na temat ich powstania oraz samego pomysłu portal czecho.pl pisał w artykule "Cieszą oko podróżnych. Poznajcie historię powstania murali".

Malunki powstają także w Zabrzegu. Pojawiły się nie tylko w samym przejściu pod torami, ale także przy wejściu do tunelu oraz na perony. Podobnie, jak w Czechowicach-Dziedzicach, przedstawiają historię Zabrzega, a także przyrodę, którą można spotkać na terenie tej miejscowości.

Murale w tunelu na stacji Czechowice-Dziedzice - 27.04.2023 · fot. wpk / czecho.pl


Dodajmy, że wszystkie murale będą miały specjalna ochronę - i nie chodzi o kamery w każdym tunelu, których jest bardzo wiele. Po zakończeniu prac związanych z wykonaniem malunków, zgodnie z zakresem kontraktowym zostaną wykonane na nich antygrafitti.

Warto podkreślić, że murale zostały stworzone m.in. na podstawie zdjęć, które można znaleźć na facebookowym profilu "Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic".

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj