Wiadomości

  • 29 maja 2023
  • 31 maja 2023
  • wyświetleń: 4328

Szkoły z dofinansowaniem rządowym na organizację wycieczek szkolnych

Powiat bielski otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 34 100 zł na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę". Środki trafią do szkół średnich z Czechowic-Dziedzic. Wsparcie finansowe dostały także szkoły podstawowe z terenu gminy.

lo, liceum
Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach · fot. LO im. M. Skłodowskiej-Curie


Przyznane przez Ministra Edukacji i Nauki środki finansowe przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra w celu uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Organy prowadzące szkoły mogą uzyskać dofinansowanie do wycieczek w wysokości
do 80% całkowitego kosztu wycieczek, natomiast co najmniej 20% musi pochodzić z wkładu własnego.

Dofinansowanie do wycieczek otrzymały dwie szkoły ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest powiat bielski: Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach otrzymało dofinansowanie na dwie wycieczki, z kolei czechowickie Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie otrzymało dofinansowanie na jedną wycieczkę.

Jak przekazał ZSTiL, dzięki dofinansowaniu w kwocie 19 100 zł, 56 uczniów z technikum wyjedzie we wrześniu i w październiku na dwudniowe wycieczki do Warszawy i Wrocławia. Z kolei czechowickie LO otrzymało dofinansowanie w kwocie 15 000 zł. Kwota otrzymanego dofinansowania wyniosła 34 100 zł. Wkład własny stanowi 15 645,00 zł, a wartość całkowita: 49 745 zł.

Wsparcie finansowe na organizację wycieczek w programie "Poznaj Polskę" otrzymały także szkoły podstawowe. 10 000 zł trafi do Szkoły Podstawowej nr 3, 13 986 zł do Szkoły Podstawowej nr 6 (3 wycieczki), 5 000 zł do Szkoły Podstawowej nr 10, 15 000 zł do Szkoły Podstawowej nr 1 w Ligocie oraz 10 000 zł do ligockiej Szkoły Podstawowej nr 2.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski, Ministerstwo Edukacji i Nauki

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.