Wiadomości

  • 27 grudnia 2023
  • 28 grudnia 2023
  • wyświetleń: 4402

[FOTO] Nowy radiowóz w czechowickim komisariacie. Ma nowe malowanie

W Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów oraz quadów, które zasilą flotę bielskiego garnizonu. Jedna z nowych samochodów marki Kia Ceed trafił do Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach.

Uroczyste przekazanie radiowozów - 20.12.2023 · fot. KMP Bielsko-Biała


Nowe pojazdy zostały zakupione z funduszu wsparcia policji, przy współudziale gminy Bielsko-Biała, Starostwa Powiatowego oraz gmin powiatu bielskiego, a także Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Współfinansowanie takich zakupów, to wyraz poczucia odpowiedzialności za zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa.

Bielski garnizon zyskał 10 nowych pojazdów. Pierwsze cztery oznakowane radiowozy to samochody marki Kia Ceed, które zasilą flotę mundurowych z bielskiej "jedynki" i "dwójki", trzeci pojazd trafi do Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, a czwarty do wydziału ruchu drogowego.

Dwa kolejne oznakowane pojazdy Suzuki S-Cross rozdysponowano do Komisariatu Policji w Kobiernicach oraz Jasienicy. Pojazd nieoznakowany trafił do Komisariatu Policji w Kobiernicach wraz z pojazdem typu quad. Pozostałe dwa quady będą wspierać funkcjonariuszy w pełnieniu służby w Komisariacie Policji w Jasienicy oraz w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Oprócz pojazdów bielski garnizon zyskał specjalistyczne walizki, analizatory wydechu oraz kamery. W trakcie prezentacji przedstawiono możliwości jednej ze specjalistycznych walizek, których zawartość dopasowana jest do charakterystyki wydziału, dla którego jest przeznaczona.

W uroczystości wziął udział Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej inspektor Krzysztof Herzyk wraz ze swoimi zastępcami, komendanci Komisariatów Policji, naczelnicy wydziałów komendy miejskiej. Samorządy, które partycypowały w zakupie pojazdów, reprezentowali między innymi zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic Paweł Mrowiec, zastępca starosty bielskiego Andrzej Kamiński, a także sekretarz gminy Bestwina Arkadiusz Maj.

W trakcie uroczystości głos zabrał szef bielskich policjantów inspektor Krzysztof Herzyk, który podziękował wszystkim za zaangażowanie, wkład w bezpieczeństwo i porządek publiczny, oraz za regularne wsparcie finansowe, dzięki któremu bielski garnizon Policji jest dobrze wyposażony, a policjanci mają coraz lepsze warunki służby. Wyraził, że to między innymi dzięki temu wsparciu policjanci mogą coraz lepiej i sprawniej realizować stawiane przed nimi zadania.

- Przede wszystkim jednak to inwestycja w bezpieczeństwo i porządek publiczny. Współfinansowanie takich zakupów przez samorząd, to wyraz poczucia odpowiedzialności za zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa i tego, że bezpieczeństwo to wspólna sprawa oraz wspólna troska samorządu, oraz policji - zaznacza st. sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.