Wiadomości

  • 2 lutego 2024
  • wyświetleń: 3270

Miał iść siedzieć, a się nie stawiał. Przypadkiem rozpoznał go policjant

We wtorek 30 stycznia kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, wracając do domu po służbie, zatrzymał mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

"Lepiej zgłosić się samemu". Kolejni poszukiwani w rękach policjantów
Miał iść siedzieć, a się nie stawiał. Przypadkiem rozpoznał go policjant - zdj. ilustracyjne · fot. KMP Bielsko-Biała


St. asp. Kamil Chrapek, wracając po służbie do domu, na jednej z czechowickich ulic rozpoznał mężczyznę, który był osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjant zaparkował swój pojazd na jednym z parkingów, nie spuszczając poszukiwanego mężczyzny z pola widzenia.

- Następnie poinformował telefonicznie dyżurnego oraz będących na służbie policjantów by w trybie pilnym udzielili mu wsparcia. Udał się pieszo za rozpoznanym poszukiwanym, który cały czas się przemieszczał. Śledzony nagle przyśpieszył i zmienił kierunek. Wówczas mundurowy podjął decyzję o natychmiastowym zatrzymaniu mężczyzny. W trakcie interwencji do st. asp. Kamila Chrapka dołączyli inni policjanci - relacjonuje st. sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

St. asp. Kamil Chrapek
St. asp. Kamil Chrapek · fot. KMP Bielsko-Biała


Zaraz po zatrzymaniu mężczyznę wylegitymowano oraz potwierdzono, że jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Pszczynie w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymany mężczyzna już w dniu następnym po interwencji trafił do zakładu karnego.

- Wyżej opisane zdarzenie potwierdza fakt, że policjanci nie wahają się przed podjęciem interwencji w czasie wolnym od służby wobec osób, które mają na pieńku z prawem. Dziękujemy st. asp. Kamilowi Chrapek za wzorową postawę. Swoim profesjonalizmem i determinacją w działaniu idealnie wpisuje się w dewizę "Pomagamy i Chronimy" - podsumowuje st. sierż. Sławomir Kocur.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.