Wiadomości

  • 9 stycznia 2024
  • 13 stycznia 2024
  • wyświetleń: 14245

Ruszy ważna inwestycja. Będą tymczasowe perony i przystanek wyłączony z użytku

W pierwszym kwartale bieżącego roku ruszy kolejna ważna inwestycja kolejowa - przebudowa linii numer 93 na odcinku od Zabrzega do Zebrzydowic. W związku z tym od czerwca pasażerowie będą korzystać z peronów tymczasowych na stacji w Zabrzegu, a przystanek Zabrzeg Czarnolesie będzie wyłączony z użytku.

Nowe perony i tunel na stacji PKP Zabrzeg
Nowe perony i tunel na stacji PKP Zabrzeg · fot. PKP PLK


Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK przekazała portalowi czecho.pl, że wyłoniono już wykonawcę prac budowlanych. Jeśli procedury, niezbędne przed podpisaniem umowy, przebiegną sprawnie, podpisanie przewidywane jest w pierwszym kwartale 2024 roku.

- Dzięki zaplanowanej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. szybciej i wygodniej pojedziemy na trasie z Zabrzegu do Zebrzydowic i granicy z Czechami. Planowana jest m.in. przebudowa torów i sieci trakcyjnej. Stacje Chybie i Zebrzydowice oraz przystanki Zabrzeg Czarnolesie, Pruchna, Drogomyśl będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się - poinformowała przedstawicielka spółki.

Zakres zadania - prace torowe na linii numer 93 Zabrzeg - Zebrzydowice oraz przebudowa infrastruktury pasażerskiej - będzie wymagał zmian w komunikacji. Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy pociągów podróżni skorzystają z peronów tymczasowych na stacji Zabrzeg, zlokalizowanych na wysokości obecnych peronów. Perony na przystanku Zabrzeg Czarnolesie zostaną czasowo wyłączone z obsługi.

Co ciekawe, obecnie w Portalu Pasażera, w rozkładzie jazdy obowiązującym od 10 marca, próżno szukać składów zatrzymujących się na stacjach Zabrzeg oraz Zabrzeg Czarnolesie. Jak przekazała nam Katarzyna Głowacka, wynika to z faktu, że dane w serwisie są wprowadzane w ramach rozkładu rocznego. Dopiero później, przed korektami, dokonywane są jego aktualizacje.

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zostanie zrealizowana w ramach projektu "Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E65 na odc. Będzin - Katowice - Tychy - Czechowice-Dziedzice - Zebrzydowice", który obejmuje m.in. odcinek od Zabrzegu do Zebrzydowic (LOT D).

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.