Wiadomości

  • 11 stycznia 2024
  • 14 stycznia 2024
  • wyświetleń: 21220

[FOTO] Ulicami Warszawy przeszedł "Protest Wolnych Polaków". Byli też czechowiczanie

Posłowie Grzegorz Puda, Przemysław Drabek, Stanisław Szwed oraz Grzegorz Gaża zorganizowali pięć autokarów, którymi do stolicy pojechali z Bielska-Białej i okolic uczestnicy "Protestu Wolnych Polaków". Dane dotyczące ogólnej frekwencji są bardzo rozbieżne.

Uczestnicy "Protestu Wolnych Polaków" w Warszawie · fot. Facebookowe profile posłów Grzegorza Pudy, Grzegorza Gaży, Przemysława Drabka i profil na X posła Stanisława Szweda


"Protest Wolnych Polaków" dotyczył zmian w zarządach mediów publicznych, do jakich doszło w ostatnich miesiącach po wyborach 15 października. Organizatorami były kluby Prawa i Sprawiedliwości oraz "Gazety Polskiej".

W Warszawie odbyły się dwa duże zgromadzenia. W trakcie pierwszego demonstrujący przeszli spod Sejmu na plac Powstańców Warszawy (gdzie mieści się siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej). Drugi marsz przeszedł trasą Nowy Świat/Świętokrzyska - Plac Zamkowy.

Dane dotyczące frekwencji są bardzo rozbieżne. Spodziewanych było wstępnie około stu tysięcy osób, ale w trakcie marszu ze sceny padały zapewnienia o 300 tysiącach protestujących. Prawicowy publicysta Tomasz Sakiewicz pisał nawet o 500 tysiącach. Rzeczniczka prasowa warszawskiego ratusza Monika Beuth przekazała jednak Onetowi, że z ich wyliczeń w zgromadzeniu uczestniczyło około 35 tysięcy osób.

Transport demonstrujących do Warszawy zorganizowali posłowie z naszego regionu - w mediach społecznościowych zdjęcia z wydarzenia publikowali Przemysław Drabek, Grzegorz Puda, Stanisław Szwed oraz Grzegorz Gaża. Do stolicy pojechało pięć autokarów.

Pasażerowie autokarów jadących z regionu na "Protest Wolnych Polaków w Warszawie · fot. Facebookowe profile posłów Grzegorza Pudy, Grzegorza Gaży, Przemysława Drabka i profil na X posła Stanisława Szweda


Loading...


Loading...


Loading...


Loading...


Loading...


KR / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.