czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2009
  • wyświetleń: 939

Lekcja WOS-u w Urzędzie Miejskim

Na czym polega działalność Urzędu Miejskiego, jakie są symbole miasta i ilu radnych zasiada w ławach Rady Miejskiej – odpowiedzi na te i inne pytania poznali 4 marca uczniowie 4 klasy Zespołu Szkół Handlowo-Usługowych, którzy wzięli udział w nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie zorganizowanej w Urzędzie Miejskim.

Lekcja WOS-u w Urzędzie Miejskim
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Z młodzieżą spotkał się Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz pracownik Wydziału Organizacyjnego i Kadr Paweł Mizera.

- Lekcja miała na celu aktywizację młodzieży, włączenie jej w sprawy związane z działalnością samorządu lokalnego oraz zapoznanie uczniów z prawami i obowiązkami mieszkańców a także kształcenie w młodych ludziach umiejętności rozwiązywania problemów na styku obywatel – urząd – mówi Anna Sikorska, nauczycielka j.niemieckiego i wos-u.

Spotkanie odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego. W trakcie tej nietypowej lekcji uczniowie dowiedzieli się na czym polega działalność samorządu naszego regionu i burmistrza, usłyszeli też o pracy niektórych jednostek organizacyjnych podległych władzom samorządowym Czechowic-Dziedzic.

Uczniowie mieli też okazję do zadawania prowadzącemu pytań, i tak pytali o termin zakończenia modernizacji Miejskiego Domu Kultury oraz o inne plany inwestycyjne gminy, plany działań samorządu wobec skutków kryzysu gospodarczego, kto zajmuje się remontem dróg w naszym mieście, a także o różnice w kompetencjach gminy i powiatu.

Na koniec tej niecodziennej lekcji młodzi Goście dostali drobne upominki.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.