czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2009
  • wyświetleń: 1157

Spotkania Artystyczne Przedszkolaków

Taniec motyli, skoczne polki i krakowiaki, słoneczne piosenki oraz bogate improwizacje muzyczno – ruchowe to tylko część repertuaru VIII Spotkań Artystycznych Przedszkolaków Gminy Czechowice – Dziedzice, które odbyły się w środę, 13 maja w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4.

Reklama

W spotkaniach uczestniczyło 15 placówek, w tym 11 przedszkoli, 2 Oddziały Przedszkolne przy Szkołach Podstawowych i 2 Zespoły Szkolno – Przedszkolne, czyli około 400 dzieci z terenu całej gminy. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic. Prezentacje artystyczne odbyły się w dwóch turach: pierwsza o godz. 9.30, druga o godz. 12.30.

Różnobarwnym występom artystycznym przedszkolaków przyglądali się zacni goście: burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, jego zastępca Maciej Kołoczek, dyrektor ZOPO Andrzej Kamiński, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 Urszula Polaczek, prezes Oddziału ZNP w Czechowicach – Dziedzicach Urszula Gazda oraz członkowie Stowarzyszenia Obywatelskiego Forum Samorządowego Czechowice – Dziedzice Władysław Duranek i Grzegorz Lubecki.

Przedstawienia były wspaniałe. Dzieci swoim profesjonalizmem zaskoczyły wszystkich widzów. Jak prawdziwi artyści pokazali, że na scenie czują się jak „ryby w wodzie”. Mali aktorzy z dużym zaangażowaniem odegrali swoje role. Ich stroje, rekwizyty oraz oprawa artystyczna świadczyły o zaangażowaniu i zdolnościach „reżyserskich” pań nauczycielek, które włożyły ogrom pracy w przygotowanie podopiecznych. Rodzice przedszkolaków byli bardzo wzruszeni i zarazem dumni ze swoich pociech. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Na zakończenie każda placówką otrzymała pamiątkowe dyplomy, książki i puchary oraz słodki poczęstunek dla dzieci.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / http://www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.