czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2010
  • wyświetleń: 1450

Konferencja poświęcona tarokom

6 sierpnia w OSP Zabrzeg odbyła się konferencja rozpoczynająca projekt „Taroki – Gra o tożsamość. Cykl turniejów karcianych”. Zebranych w zabrzeskiej remizie strażackiej powitali Burmistrz Marian Błachut oraz prezes OSP Zabrzeg Stanisław Teodor Londzin – gospodarz obiektu.

W konferencji uczestniczyli zarówno doświadczeni taroczkarze z Polski i z Czech, jak i osoby chcące nauczyć się gry w taroki. Naczelnik Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji – Grzegorz Wąsik przedstawił prezentację, podczas której zaprezentował szczegóły projektu. Spotkanie urozmaiciła wystawa rzeźb i rysunków Państwa Rozalii i Józefa Szypułów, których prace mają ilustrować przygotowywane w ramach projektu unikatowe karty do gry.

Po części otwierającej projekt odbyły się warsztaty gry w taroki. Każdy adept otrzymał podręcznik taroczkarza, który ma stanowić uzupełnienie wiedzy przekazanej w ramach wykładów Józefa Londzina i Vaclava Jurcika. Następnie przy specjalnie przygotowanych stołach zasiadły osoby chcące nauczyć się gry oraz ich nauczyciele - taroczkarze i rozpoczęła się praktyczna część warsztatów, które trwały do godz. 20.00.

Następnego dnia tj. 7 sierpnia br. już od rana w OSP Zabrzeg trwały przygotowania do Turnieju o Puchar Sołtysa Zabrzega. O godz. 10.00 Pan Stanisław Teodor Londzin wraz z sołtysem - Władysławem Wiśniewskim przywitali graczy oraz zaprosili gorąco do rozgrywek. Na samym początku odbyło się losowanie stolików po czym gracze zasiedli za stoły i karty zostały rozdane…

Uczestnicy mieli przed sobą do pokonania 4 rundy, trwające każda po 1 godzinie, w czasie których toczyły się rozgrywki. Na sygnał sędziego kończono grę. Po każdej rundzie podliczano punkty, a ich wynik został wyświetlany na rzutniku, zakupionym w ramach projektu. Po zakończeniu rozgrywek przedstawiono wyniki:
1 miejsce Pan Kazimierz Buczek
2 miejsce Pan Stanisław Benek
3 miejsce Pan Jarosław Hałat

Sołtys Zabrzega Władysław Wiśniewski, aby uhonorować najlepszych zawodników, ufundował okolicznościowe puchary. Ponadto najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.