czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 25 lipca 2013
  • wyświetleń: 3745

Innowacja Zakładu Przeróbki Węgla

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

PG Silesia zawarła umowę na modernizację Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla, która umożliwi dostarczanie frakcji miałowych według specyfikacji dostarczonej przez klientów. Generalnym wykonawcą jest firma Alta a.s.

pg silesia
Stoją od lewej: Thomas Lautsch, Wiceprezes Zarządu PG Silesia, Michal Heřman, Prezes Zarządu PG Silesia, Radek Pecina, Dyrektor Handlowy Alta a.s.


Umowa z firmą Alta dotyczy budowy węzła wzbogacania miałów. Inwestycja ta związana jest z dostosowaniem produkcji do aktualnych potrzeb rynku. Oddanie do ruchu nowego węzła poszerzy ofertę PG Silesia o wysokoenergetyczne miały oraz o paliwo w klasie 0-6 mm. Zastosowana tu technologia uchodzi za jedną z najbardziej nowoczesnych.

Linia cyklonowa ma dopełniać istniejące wzbogacanie węgla w systemie DISA. Nowy ciąg technologiczny będzie dodany "jako bypass" do istniejącego systemu DISA, wykorzystując technologię wzbogacania w cieczy ciężkiej, nie obciążając obiegu wodno - mułowego i dróg transportowych.

- Po zakończeniu tego etapu modernizacji Zakład Przeróbki Mechanicznej Węgla będziemy mogli produkować mieszanki o wymaganych przez odbiorców wartościach energetycznych. Również załadunek będzie dużo prostszy - z produkcji wprost do pociągów. Oprócz innowacyjności tej technologii, jej zaletą to jest to, że jest przyjazna środowisku naturalnemu. A aspekt środowiskowy jest dla nas bardzo ważny - powiedział Michal Heřman, Prezes Zarządu PG Silesia.

BM / czecho.pl
źródło: PG Silesia

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj