Wiadomości

  • 17 lipca 2020
  • 18 lipca 2020
  • wyświetleń: 25303

Koronawirus w Kopalni Silesia - wzrost zakażeń

Rzecznik PG Silesia, Małgorzata Bajer, podała aktualne informacje dotyczące zakażeń wirusem SARS-coV-2 wśród pracowników zakładu.

Dane z ostatniej doby (stan na 17 lipca) przedstawiają się następująco: zakażonych koronawirusem jest 59 osób, a 98 pozostaje na kwarantannie. Wśród pracowników kopalni odnotowano do tej pory 7 ozdrowieńców.

Co ważne, na terenie kopalni nie są prowadzone badania zbiorowe. Ostatnie takie testy na zlecenie PSSE Bielsko-Biała były wykonywane początkiem maja. Sanepid pobrał 105 próbek od pracowników. Wszystkie okazały się wtedy ujemne. Kopalnia pozostaje w stałym kontakcie ze służbami epidemiologicznymi z Bielska-Białej i Wojewodą Śląskim. O sposobie prowadzenia badań decyduje Sanepid.

Jak informuje rzecznik zakładu, Jeszcze 29 czerwca br. jedynie 4 pracowników PG Silesia było zarażonych COVID-19, a sama kopalnia zaliczana była w tym kontekście do najbezpieczniejszych zakładów w branży górniczej. - Nieustannie od początku pandemii kopalnia utrzymuje wszystkie działania prewencyjne, jednak powód wzrostu zachorowań wydaje się, wg nas, leżeć poza kopalnią. Nie mamy bowiem wpływu na luzowanie obostrzeń w Polsce w tym zakresie, a skutki tego zaczynamy niestety doświadczać. Niedawno również na łamach portalu czecho.pl apelowaliśmy do pracowników i osób odwiedzających naszą kopalnię o uwagę i przestrzeganie zaleceń - mówi Małgorzata Bajer.

- Teraz również współpracujemy i konsultujemy dalsze kroki, by wypracować wspólne najlepsze rozwiązania. Wszystkim nam zależy na tym, by jak najszybciej zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa na kopalni - dodaje rzecznik.

ar / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj