Wiadomości

  • 2 lipca 2021
  • wyświetleń: 1742

Jest dopłata do ceny taryfowej dla zbiorowego odprowadzania ścieków

Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia dopłaty do ceny taryfowej dla zbiorowego odprowadzania ścieków dla czechowickiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Miejskiej.

Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej, pim, kanalizacja
Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W związku z zatwierdzeniem nowej taryfy, która pozostaje niezmienna, kwota dopłaty nie ulega zmianie. Wysokość dopłaty do ceny taryfowej za odprowadzanie ścieków dla odbiorców usług na okres od 1 lipca do 31 grudnia wynosi 2,09 zł do 1 m³ odprowadzanych ścieków. Aktualnie w budżecie gminy Czechowice-Dziedzice zabezpieczone zostały środki na pokrycie kosztów dopłat w kwocie nie większej niż 900 tysięcy złotych.

- Podjęcie uchwały pozwoli na zniwelowanie dla odbiorców usług wzrostu cen za 1m³ odprowadzanych ścieków. Dopłata będzie przekazywana na rachunek Przedsiębiorstwa Inżynierii Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, które jest zobowiązane stosować dopłatę w rozliczeniu z odbiorcami, co w efekcie spowoduje obniżenie opłat ponoszonych przez odbiorców usług - czytamy w projekcie uchwały.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.