Wiadomości

  • 20 października 2021
  • wyświetleń: 2113

Wicestarosta odpowiada ws. doświetlenia ul. Legionów i budowy chodnika

Wicestarosta powiatu bielskiego, Andrzej Kamiński odpowiedział na interpelację radnej Ewy Kmiecik-Wronowicz w sprawie doświetlenia ulicy Legionów w okolicy "Starej Winiarni" oraz budowy chodnika od skrzyżowania z ul.Waryńskiego do mostu na Wiśle.

oświetlenie led
Wicestarosta odpowiada ws. doświetlenia ul. Legionów i budowy chodnika · fot. Energa


Przypomnijmy, do Starosty Bielskiego trafiła interpelacja interpelacja radnej Ewy Kmiecik-Wronowicz w sprawie doświetlenia ulicy Legionów w okolicy "Starej Winiarni". Członkini Rady Powiatu zwróciła się również o wybudowanie chodnika od mostu kolejowego do skrzyżowania z ul. Waryńskiego.

- W imieniu mieszkańców Osiedla Dziedzice zwracam się z uprzejmą prośbą o zainstalowanie doświetlenia w postaci czterech lamp przy budynku tzw. "Starej Winiarni" na ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach (przed mostem na Wiśle). Zainstalowanie oświetlenia zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa użytkowników drogi a także spacerujących mieszkańców oraz kuracjuszy z pobliskiego Uzdrowiska Goczałkowice Zdrój - mogliśmy przeczytać w interpelacji radnej Ewy-Kmiecik-Wronowicz.

- Jednocześnie mieszkańcy proszą o wybudowanie chodnika dla pieszych wzdłuż ul. Legionów od mostu kolejowego aż do skrzyżowania z ul. Waryńskiego, co poprawi bezpieczeństwo użytkowników i mieszkańców - dodawała radna.

Na pismo radnej odpowiedział wicestarosta Andrzej Kamiński. - Informuję, że zadania z zakresu oświetlenia ulicznego należą do zadań własnych Gminy. W związku z powyższym wniosek w tej sprawie należy skierować do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Odnosząc się do sprawy budowy chodnika w ciągu ul. Legionów na odcinku od skrzyżowania z ul. Waryńskiego do wiaduktu kolejowego ,w latach ubiegłych kosztem Gminy Czechowice-Dziedzice opracowany był projekt budowy chodnika wzdłuż tej drogi na odcinku od ul. Waryńskiego do mostu na rzece Wiśle. Do chwili obecnej Gmina zrealizowała dwa etapy tego zadania na łącznym odcinku od ul. Cmentarnej do ulicy Węglowej. Niestety nie posiadam informacji czy dokończenie budowy przedmiotowego chodnika znalazło się w planach inwestycyjnych gminy na kolejne lata - czytamy w odpowiedzi samorządowca

mp / czecho.pl

źródło: BIP Powiatu Bielskiego

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.