Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2023
  • wyświetleń: 3183

Kopalnia Silesia z kolejną dużą umową eksportową na sprzedaż węgla. Jest warta 169 000 000 zł

Spółka Bumech S.A., właściciel kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, poinformowała o zawarciu przez czechowicki zakład umowy eksportowej na sprzedaż węgla. Szacowana maksymalna kwota kontraktu wynosi 169 000 000 zł netto.

kopalnia, silesia, brama, wykadrowane
Brama główna PG Silesia · fot. mp


Bumech poinformował o kontrakcie eksportowym na sprzedaż węgla w raporcie bieżącym opublikowanym 21 września. Umowa ramowa określa warunki i zasady sprzedaży węgla energetycznego.

- Szacowana maksymalna wartość przedmiotowej umowy wynosi 169 000 000 złotych netto. Dostawy węgla będą realizowane w 2023 oraz 2024 roku. Na dzień publikacji niniejszego raportu kupujący i sprzedający potwierdzili dostawę pierwszej partii surowca opiewającej na kwotę 96 000 000 złotych netto - poinformował właściciel PG Silesia.

- Warunki umowy nie odbiegają od standardów rynkowych przyjętych dla tego typu transakcji w handlu międzynarodowym surowcami energetycznymi - dodał Bumech S.A.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj