Wiadomości

  • 9 listopada 2023
  • 11 listopada 2023
  • wyświetleń: 11615

[FOTO] Odznaczenia i spora dawka humoru. W MDK seniorzy obchodzili swoje święto

W środę 8 listopada w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się uroczyste obchody Gminnego Dnia Seniora.

Uroczyste obchody Gminnego Dnia Seniora w MDK - 8.11.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Oficjalną część wydarzenia poprowadził przewodniczący Gminnej Rady Seniorów Jacek Tomaszczyk, a obchody Gminnego Dnia Seniora swoim wystąpieniem otworzył Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, który podziękował seniorom za pracę na rzecz społeczności lokalnej i życzył, by "jesień życia" przyniosła seniorom spokój, pogodę ducha i czas na cieszenie się tym, co naprawdę ważne.

W ramach części oficjalnej odbyło się wręczenie odznaczeń Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Małą Złotą Odznaką, nadaną przez Zarząd Główny PZERiI w Warszawie, na wniosek Oddziału Rejonowego w Czechowicach-Dziedzicach, odznaczeni zostali: Alicja Wójtowicz, Urszula Duawa, Barbara Mrowiec.

Na wniosek Zarządu Oddziału Rejonowego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Czechowicach-Dziedzicach tytuł honorowego Przewodniczącego Zarządu Koła przyznano Antoniemu Krzempkowi, który przez 25 lat pełnił obowiązki przewodniczącego Koła nr 10 w Ligocie Miliardowicach.

Przyznano także wyróżnienie dla Włodzimierza Poloka za wkład pracy na rzecz środowiska senioralnego.

Po części oficjalnej dla czechowickich seniorów wystąpili Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek z kabaretu Rak, którzy zadbali o oprawę muzyczną wydarzenia i dostarczyli publiczności sporą dawkę humoru.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.