Wiadomości

  • 29 listopada 2023
  • 1 grudnia 2023
  • wyświetleń: 3446

Tor motocrossowy przy ul. Woleńskiej w Ligocie zostanie zlikwidowany. Jest odpowiedź na petycję

Pojawiła się odpowiedź na petycję dotyczącą likwidacji toru motocrossowego znajdującego się przy ulicy Woleńskiej w Ligocie. Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut poinformował, że rozwiązana została umowa użyczenia terenu, a LKS "Centrum" został zobowiązany do uporządkowania terenu, na którym mieścił się obiekt.

Teren przy ul. Woleńskiej w Ligocie z lotu ptaka - 09.2023
Teren przy ul. Woleńskiej w Ligocie z lotu ptaka - widoczny tor motocrossowy - 09.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w październiku w artykule "Chcą likwidacji toru motocrossowego. Zakłóca spokój mieszkańców?", do burmistrza Czechowic-Dziedzic trafiła petycja w sprawie likwidacji toru motocrossowego znajdującego się przy ulicy Wapienickiej w Ligocie.

- Działania prowadzone na powyższym obszarze zakłócają spokój mieszkańców, a sam zaprezentowany regulamin obiektu jest dla nas nie do zaakceptowania ze względu na merytorykę, jak również godziny korzystania z obiektu - możemy przeczytać w dokumencie skierowanym do władz gminy.

Równocześnie mieszkańcy zawnioskowali o podjęcie "czynności związanych z niwelowaniem zabudowy powstałej w wyniku działań osób trzecich, to jest usypanie przeszkód motocrossowych, a dalej przedstawieniu sposobu oraz terminu wykonalności możliwych prac".

Na petycję mieszkańców odpowiedział burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. - Przychylając się do złożonej petycji mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice dotyczącej likwidacji toru motocrossowego przy ulicy Wapienickiej w Ligocie informuję, że rozwiązana została umowa użyczenia terenu, na którym odbywały się treningi motocrossowe członków sekcji motocyklowej Ludowego Klubu Sportowego "CENTRUM" - napisał samorządowiec.

Burmistrz Błachut jednocześnie poinformował, że LKS "Centrum" został zobowiązany do uporządkowania terenu, który był objęty umową użyczenia.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.