Wiadomości

  • 12 grudnia 2023
  • 19 grudnia 2023
  • wyświetleń: 8981

[FOTO] W ten weekend działy się cuda. Rodziny otrzymały pomoc dzięki Szlachetnej Paczce

Sobota 16 grudnia to finał kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Dzięki akcji kolejne rodziny otrzymały cenną pomoc.

Weekend cudów Szlachetnej Paczki - 16.12.2023 · fot. mp / czecho.pl


W tym roku czechowicki rejon obejmuje gminy Czechowice-Dziedzice, Goczałkowice-Zdrój a także część Pszczyny. - Nie spodziewaliśmy się takiej ilości zgłoszeń, jaka była w tym roku. Ale wszystko się udało. Pomoc otrzymały wszystkie rodziny, które były w czechowickiej bazie - powiedział portalowi czecho.pl Dawid Paszek, lider czechowickiego rejonu.

Czechowicki sztab Szlachetnej Paczki liczył 10 wolontariuszek. - Szlachetna Paczka trwa cały rok. To nie jest tak, że działamy tylko dzisiaj. Rodzina, która potrzebuje pomocy, nie może się zgłosić sama. Zawsze musi to być ktoś inny - na przykład sąsiad. Zgłoszenia trafiają do mnie, a wolontariusze umawiają się na spotkanie i dopiero wtedy poznajemy tą historię. To cenna praca - dodaje Paszek.

W weekend cudów, która trwa właśnie 16 i 17 grudnia, darczyńcy oraz darczyńczynie dostarczają przygotowane paczki do magazynów z wybranej lokalizacji, a te są następnie przekazywane przez wolontariuszy do rodzin.

Akcja Szlachetna Paczka po raz pierwszy odbyła się w 2001 roku. Tylko w ubiegłym roku, podczas jej 23. edycji, pomoc otrzymało 15 482 rodzin, a łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach wyniosła 59 899 138 zł.

Więcej informacji o akcji Szlachetna Paczka można znaleźć na stronie internetowej https://www.szlachetnapaczka.pl, a także na oficjalnym profilu na Facebooku rejonu Czechowice i okolice.

Loading...

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.